Полша превзе крепостта на Северна Ирландия за първа победа на еврофинали

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:55, 12 юни 2016, Автор: , Преглеждания:27

Полша

Отборът на Полша стартира с победа на Евро 2016, след като надви с 1-0 тима на Северна Ирландия в двубой от група C, игран на „Алианц Ривиера“ в Ница.

В първия половин час на двубоя „дружина полска“ имаше тотално превъзходство, но така и не стигна до сериозни опасности пред МакГовърн. Едва в 31-ата минута момчетата на Адам Навалка създадоха първия си шанс за гол, но Аркадиуш Милик пропусна от 7-8 метра. В 38-ата Бартощ Капустка стреля чудесно от границата на пеналта, но МакГовърн изби в корнер.

Шест минути след почивката Полша успя да поведе след гол на Аркадиуш Милик. Якуб Блашчиковски бе изведен отлично вдясно и подаде успоредно по земя към Милик, а нападателят на Аякс отбеляза с прецизен изстрел – 1-0. В средата на второто полувреме Блашчиковски шутира по диагонала, но покрай гредата.

След тази победа Полша излезе начело в класирането с три точки, а Северна Ирландия е с нула. В 22:00 часа е срещата между Германия и Украйна.

Полша – Шчесни, Пишчек, Паздан, Глик, Йеджейчик, Мончински (78 Йодловиец), Криховяк, Блашчиковски (80 Гросицки), Капустка (88 Пешко), Милик, Левандовски

С.Ирландия – МакГовърн, МакЛофлин, Кеткарт, Дж.Еванс, МакОли, МакНеър (46 Далас), Фъргюсън (66 Уошингтън), Беърд (76 Уард), С.Дейвис, Норууд, Лафърти