Хърватия изпусна разгром срещу Турция

Публикувано в: Избрано, Турция, Футбол Свят
17:59, 12 юни 2016, Автор: , Преглеждания:61

Лука Модрич

Отборът на Хърватия записа минимална победа с 1-0 над тима на Турция в среща от група Д на Евро 2016, играна на „Парк де Пренс“. Единственият гол вкара Лука Модрич, който бе точен малко преди почивката.

До средата на първото полувреме двубоят бе доста оспорван, но битката бе основно в халфовите линии на двата отбора. В 27-ата минута Милан Бадел стреля от границата на пеналта, но в ръцете на Волкан Бабаджан.

Секунди по-късно турците стигнаха до най-сериозното положение в мача до този момент. Гьокхан Гьонюл центрира чудесно от десния фланг, а Озан Туфан намери топката с глава, но Даниел Субашич успя да спаси.

Модрич

Четири минути преди почивката Хърватия успя да поведе с прекрасен гол на Лука Модрич. Халфът на Реал Мадрид се разписа с топовен шут от въздуха от 25 метра след лошо изчистване на защитата на Турция.

Сърна

В 52-ата минута Дарио Сърна изпълни почти перфектно свободен удар от 20 метра, но кълбото попадна в напречната греда. Само 120 секунди по-късно капитанът на „ватрените“ имаше нова възможност след лошо избиване на Волкан, но шутът на десния бранител излезе в аут. В следващите минути Марсело Брозович на два пъти се озова в отлични позиции, но не улучи рамките на вратата.

В 72-ата минута Манджукич бе на аутлинията вдясно и качи топката на главата на Перишич, но крилото на Хърватия стреля в горната греда. Седем по-късно Брозович отправи опасен удар с глава, но Волкан изби в корнер. В 82-ата Перишич бе изведен отлично сам срещу стража на турците, но стреля в тялото му.

След този успех Хърватия има три точки и поведе временно в класирането, а Турция е с нула пункта.

Турция – Волкан, Гьокхан, Хакан, Мехмет, Джанер, Селчук, Оузхан (46 Волкан Шен), Озан, Джалханоглу, Арда (65 Бурак), Дженк (70 Емре)

Хърватия – Субашич, Сърна,Вида, Чорлука, Стринич, Бадел, Модрич, Брозович, Ракитич (89 Шилденфелд), Перишич (86 Крамарич), Манджукич (90 Пяца)