Бойка Исландия открадна точка от Португалия

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
00:02, 15 юни 2016, Автор: , Преглеждания:51

Португалия

Отборите на Португалия и Испандия завършиха наравно 1-1 в последния мач от първия кръг на Евро 2016. Срещата бе от група Ф и се игра на „Жофроа Гишар“ в Сент Етиен.

Още в третата минута Гълфи Сигурдсон имаше шанс да открие резултата, но ударът ме бе спасен от Руй Патрисио.

В средата на първото полувреме Роналдо качи топката на главата на Нани, който стреля много мощно, но Халдорсон изби с крак. В 25-ата минута Роналдо плучи дълъг пас и се озова сам срещу вратаря на съперника, но не успя да нанесе хубав удар и Халдорсон спаси.

В 31-ата минута „мореплавателите“ стигнаха очаквано до попадение. Андре Гомеш получи топката вдясно и пусна успореден пас към Нани, който от 6-7 метра отбеляза без особени проблеми – 1-0.

Пет минути след почивката островитяните  изненадващо стигнаха до изравняване. Сигурдсон центрира в наказателното поле, а Виериня увисна, което позволи на топката да стигне до Бярнасон, който с хубав изстрел доведе нещата до 1-1.

След изравнителния гол Португалия веднага натисна съперника си в собствената му половина, но удари на Андре Гомеш и Роналдо не доведоха до попадение. В 85-ата минута Роналдо имаше прекрасна възможност да се разпише, но бе опроверган от стража на Исландия. Малко след това Финбогасон можеше да отбележи за северняците, но Руй Патрисио също показа класа.

Португалия – Руй Патрисио, Рафаел, Пепе, Карвальо, Данило, Виериня, Андре Гомеш, Жоао Моутиньо (71 Ренато) Жоао Марио (76 Куарешма), Нани, Роналдо

Исландия – Халдорсон, Б.Сяварсон, Р.Сигурдсон, Арнасон, А.Скуласон, А.Гунарсон, Г.Сигурдсон, Гудмундсон, Б.Бярнасон, Сигторсон (81 Финбогасон), Бьодварсон