Румъния и Швейцария с равенство на „Парк де Пренс“

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:57, 15 юни 2016, Автор: , Преглеждания:48

Станку

Отборите на Румъния и Швейцария завършиха наравно 1-1 в среща от група А на Евро 2016, играна на „Парк де Пренс“.

Още след четвърт час игра Харис Сеферович можеше да открие резултата, но пропусна сам срещу вратаря Татарушану. Малко след това северните съседи получиха дузпа за нарушение на Лихъщайнер срещу Чипчиу. Богдан Станку бе точен от наказателния удар и даде аванс на Румъния, вкарвайки за втори път от бялата точка на Евро 2016.

Швейцария отговори с чудесен изстрел на Шер, но вратарят Татарушану изби. В 28-ата минута Сапунару овладя в наказателното поле след центриране и от няколко метра нацели страничния стълб на Зомер. В 33-ата Родригес шутира от фаул, но право в ръцете на румънския вратар.

Мехмеди

Десетина минути след почивката резултатът бе изравнен. След центриране от корнер кълбото се озова на крака на Адмир Мехмеди, който с бомбен шут не остави шанс на Татарушану – 1-1. До края двата отбора не предприеха излишни рискове, задоволявайки се с равенството.

След това реми Швейцария вече има четири точки и излежда почти сигурен за класирането си в следващата фаза. Румъния е с един пункт на трета позиция в класирането.

Състави

РУМЪНИЯ: Татарушану – Сапунару, Григоре, Кирикеш, Рац  (62 Попа) – Препелица, Пинтили (46 Хобан) – Торже, Станку (83 Андоне), Чипчиу – Кешеру

ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер – Лихтщайнер, Шер, Джуру, Родригес – Бехрами, Джака – Шакири (90 Тарашай), Джемайли (83 Ланг), Мехмеди – Сеферович (64 Емболо)