Словакия съсече Русия, Хамшик с уникален гол и асистенция

Публикувано в: Избрано, Русия, Футбол Свят
17:57, 15 юни 2016, Автор: , Преглеждания:50

Вайс

Отборът на Словакия спечели важна победа в група Б на Евро 2016, след като се наложи изненадващо с 2-1 на Словакия на стадион „Пиер-Мороа“.

Момчетата на Ян Козак откриха резултата в 32-ата минута, след като Марек Хамшик даде страхотен 50-метров пас към Влаимир Вайс, който с овладяването на топката вляво финтира двама защитници, след което отбеляза елегантно за 1-0.

В края на първото полувреме Хамшик получи пас от корнер от Вайс, направи хубав финт и след това отправи много красив диагонален удар, при който топката се удари в лявата греда на Акинфеев и влетя в мрежата му – 2-0.

Хамшик

В 54-ата минута словаците бяха близо до трети гол, но Акинфеев изби силен удар на Мак. В 66-ата Артьом Дзюба шутира от точката на дузпата, но защитник на Словакия се намеси решително и блокира изстрела.

Десет минути преди края Шатов направи двойно с Дзюба, след което центрира от аутлинията км резервата Глушаков, който с удар с глава прати топката в мрежата на Козачик – 1-2.

След този успех Словакия вече има три точки и се изравни с Уелс, докато Русия остава с една, с колкото е и Англия. Утре е британкото дерби между „трите лъва“ и „драконите“.