Уелс спечели група Б след нулево реми между Словакия и Англия

23:58, 20 юни 2016, Автор: , Преглеждания:38

Бейл

Отборът на Уелс завърши на първо място в група Б на Евро 2016, след като в последния кръг срази Русия с 3-0, докато в другия двубой Словакия и Англия приключиха при нулево реми,

Англичаните имаха идеална възможност да открият резултата в 17-ата минута, след като Джейми Варди се откъсна сам срещу Козачик, но от десетина метра стреля в тялото на вратаря. В 33-ата минута Клайн центрира отлично към Адам Лалана, който шутира силно от въздуха, но ударът бе в обсега на Козачик и стражът изби.

В началото на второто полувреме Клайн имаше прекрасна възможност да вкара от малък ъгъл, но Козачик спаси. „Соколите“ отговориха с добър шанс пред Вайс, но Харт улови топката след изстрела на словашкото крило. В 61-ата минута Хендерсън навлезе отлично в наказателното поле отдясно и центрира успоредно от аутлинията. Топката стигна до Деле Али, който шутира отблизо, но Шкъртел изби пред голлинията.

В другия двубой от групата Уелс спечели категорично с 3-0 срещу Русия в Тулуза. Аарън Рамзи и Нийл Тейлър бяха точни преди почивката, а в средата на второто полувреме Гарет Бейл довърши Сборная с трети гол. За Бейл това бе трето попадение в трети мач на Евро 2016 ипо този начин той поведе в голмайсторската класация.

Уелс завърши на първо място в подреждането с шест точки, Англия също е на осминафинал, приключвайки втори с пет пункта. Словакия е на трета позиция с четири, но ще чака развитието на останалите групи. Русия напуска европейското със само една точица.