Зрелищно голово шоу между Унгария и Португалия

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
21:06, 22 юни 2016, Автор: , Преглеждания:50

Роналдо

Отборите на Унгария и Португалия записаха най-зрелищния мач от началото на Евро 2016, след като завършиха наравно 3-3 в последния си мач от група Ф.

„Маджарите“ изненадващо откриха резултата в 19-ата минута, след като защитата на иберийците не изчисти добре една топка. Тя се озова в Золтан Гера, който овладя на гърди и със страховит удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на Руй Патрисио – 1-0.

В 29-ата минута Роналдо стреля силно от фаул, но Кирай изби в ъглов удар. Малко преди почивката резултатът все пак бе изравнен след гол на Нани. Роналдо даде прекрасен пас към Нани, който бе изведен вляво и с шут от движение преодоля Кирай – 1-1.

В началото на второто полувреме Унгария поведе за втори път след хубав гол от фаул на Балаш Джуджак и рикошет в стената на португалците. Само 180 секунди след това Жоао Марио центрира добре от десния фланг и Роналдо с гениален удар с пета преодоля Кирай за 2-2.

В 55-ата минута Джуджак отново опита късмета си от свободен удар. но този път изстрелът му нацели стената. Топката се върна отновов Джуджак, който финтира защитник и шутира от границата на наказателното поле, за вкара за 3-2 след нов рикошет.

В 62-ата минута Роналдо отбеляза второто си попадение в мача, този път с глава. Кристиано засече по чудесен начин центриране на Рикардо Куарешма от дясното крило.

В другия мач от групата Исландия би Австрия с 2-1.

В крайното класиране Унгария завърши на първо място с пет точки, следван от Исландия също с пет. Португалия е с три, но също продължава напред, докато Австрия отпада след два спечелени пункта.