Хърватия матира Испания след страхотен обрат

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:05, 22 юни 2016, Автор: , Преглеждания:31

Хърватия

Отборът на Хърватия обърна Испания от 0-1 до 2-1 в дербито на група Д и по този начин прати „ла фурия“ срещу Италия в осминафиналите на Евро 2016.

Еврошампионите успяха да поведат още първата си възможност в петата минута. Давид Силва намери Сеск Фабрегас в наказателното поле, а футболистът на Челси преодоля технично Субашич. Малко преди голлинията Алваро Мората засече топката и реализира третия си гол на Евро 2016.

В 12-ата Никола Калинич с бомбен изстрел можеше да изравни, но де Хея отрази удара му. Малко след това стражът на Испания сбърка елементарно, позволявайки на Калинич да му избие топката. Тя се озова в Иван Ракитич, който отправи красив прехвърлящ изстрел, но кълбото срещна напречната греда.

В средата на първото полувреме Давид Силва шутира опасно от 20 метра, но Субашич се намеси решаващо. Секунди преди почивката „шахматистите“ огорчиха Испания с изравнителен гол. Иван Перишич финтира Хуанфран отляво, след кеото центрира към Калинич, който технично с пета реализира за 1-1.

В 70-ата минута реферът Бьорн Кайперс даде много пресилена дузпа за „ла фурия“, след като Давид Силва се строполи на земята след минимален контакт с Върсалко. Интересното е, че малко преди това съдията не даде наказателен удар на Хърватия за подобно нарушение срещу Пяца. Зад топката застана Серхио Рамос, който стреля силно в средата на вратата, но Субашич спаси.

В 87-ата минута Хърватия нанесе своя победен удар след великолепна контраатака. Иван Перишич получи кълбото на левия фланг, навлезе в наказателното поле и изненада де Хея с удар в близкия му ъгъл – 2-1.

В другия мач от групата Турция надигра Чехия с 2-0 и завърши на трето място в класирането с три точки, докато чехите останаха на дъното с един пункт. Хърватия завърши на първа позиция със седем точки, а Испания на второ с шест. По този начин „ла фурия“ се натресе на Италия в осминафиналите.