Исландия разплака Англия

23:58, 27 юни 2016, Автор: , Преглеждания:34

Исландия

Отборът на Исландия хвърли голямата бомба на Евро 2016, след като победи Англия с 2-1 в последния осминафинал, игран в Ница.

Момчетата на Рой Ходжсън започнаха перфектно мача след гол от дузпа на Уейн Рууни още в четвъртата минута. Наказателният удар бе даден за нарушение на вратаря Халдорсон срещу Рахийм Стърлинг.

Само секунди след това отговорът на исландците бе подобаващ. След изпълнение на тъч Кари Арнасон отклони топката с глава, а тя стигна до Рагвар Сигурдсон, който разстреля Джо Харт от пет метра – 1-1.

В 18-ата минута Исландия сензационно стигна до пълен обрат. Възпитаниците на Ларс Лагербек организираха чудесна атака, при която Колбейн Сигторсон получи на границата на пеналта и с техничен изстрел преодоля Харт – 2-1.

В 28-ата Дани Стъридж догони едно подаване на аутлинията и центрира великолепно към Хари Кейн, който шутира красиво от въздуха, но Халдорсон спаси.

Десет минути след началото на второто полувреме „ледените“ имаха още една възможност след страхотен удар със задна ножица на Рагвар Сигурдсон, но топката се удари в тялото на Харт. В 84-ата Исландия отново атакува много опасно и Гунарсон се озова очи в очи с Харт, но вратарят отрази лекия шут на халфа.

В четвъртфиналите Исландия ще срещне домакина на турнира Франция.

Англия: Харт; Уокър, Смолинг, Кейхил, Роуз; Дайър (46 Уилшър), Али, Рууни (87 Рашфорд); Стърлинг (60 Варди), Стъридж, Кейн

Исландия: Халдорсон, Севарсон, Арнасон, Р. Сигурдсон, Скуласон, Гудмундсон, Гунарсон, Г. Сигурдсон, Б.Бярнасон, Бьодварсон (88 Траустасон), Сигторсон (77 Т.Бярнасон)