Левски обърна Дунав

Публикувано в: Дунав, Избрано, Левски, Футбол България
21:43, 29 юни 2016, Автор: , Преглеждания:27

Левски

Левски победи новака в елита Дунав (Русе) с 3:2 във втората си контрола от лятната подготовка.

„Сините” осъществиха пълен обрат през второто полувреме, след като изоставаха 0:1 на почивката. Венцислав Христов изпусна дузпа преди Мирослав Будинов да открие за русенци, които също изиграха втората си проверка след 1:1 с Берое в първата. Късно през второто полувреме Георги Костадинов асистира за изравнителното попадение на Божидар Краев преди самият той да осъществи обрата, а Бабатунде Адениджи да вкара втория си гол в летните контроли. Крайното 2:3 оформи Диян Димов от дузпа в 88-ата минута.

Антонио Аниете направи повторния си дебют със синята фланелка. Той започна наред с другите три нови попълнения на „сините” – Иван Чворович, Димитър Пиргов и Хеан Деса, като остана на терена до почивката.

В 8-ата минута Франсис Нар излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай вратата. Малко по-късно и Хеан Деса можеше да изведе своите, но шутът извън наказателното поле му бе спасен от вратаря на Дунав Станислав Антонов. В 23-ата минута Деса беше фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа във втора поредна контрола на „сините”. И отново Венци Христов застана зад топката, но Антонов спаси, като усети ъгъла.

Дунав откри в 35-ата минута. След центриране отдясно по атаката на русенци Мирослав Будинов се извиси над „синята“ отбрана и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Наставникът на Левски Люпко Петрович извърши куп смени за втората част и в игра се появиха Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Георги Костадинов, Станислав Иванов, Божидар Краев и Бабатунде Адениджи.

Де Ноойер, Костадинов и Нар пробваха да изравнят, докато 69-ата минута Де Ноойер бе изгонен за втори жълт картон, след като разкара топката след фаул на Станислав Иванов.

В 74-ата минута резервата Божидар Краев изравни за Левски с глава. Георги Костадинов центрира от дълбочина, а младокът връхлетя, надскачайки защитник и бележейки с глава.

Само минута по-късно асистиралият Костадинов осъществи обрата, също с глава. Мики Орачев центрира от фаул, а Костадинов засече за 2:1.

Бабатунде Адениджи вкара втория си гол в летните контроли на Левски в 80-ата минута. Мики Орачев центрира прострелно от левия фланг, Станислав Иванов се размина с топката, а от задна позиция нигериецът беше точен с диагонален удар за 3:1.

Две минути преди края Дунав също получи право на дузпа. Диян Димов беше точен и оформи крайното 2:3.