Славия се завърна в Европа с великолепна победа

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
21:32, 30 юни 2016, Автор: , Преглеждания:59

Сердеров

Отборът на Славия се завърна по подобаващ начин в Лига Европа, след като надделя с 1-0 над полския Заглембе Любин в първи мач от първия квалификационен кръг, игран на „Васил Левски“ в София.

Още в 12-ата минута гостите имаха нелоша възможност да открият резултата след удар на Пятек, но Кирев спаси. „Белите“ отговориха с опасен изстрел на Божидар Васев, но вратарят на поляците спаси. В 25-ата минута оново Васев отправи шут към вратата на Полачек, но словакът улови кълбото.

Второто полувреме бе доста по-скучно, а Александър Тарханов предприе двойна смяна в 55-ата минута, пускайки в игра Янис Карабельов и Ивайло Димитров. В 85-ата минута Славия нанесе своя решителен удар, след като Омар Абуд се откъсна по левия фланг и достави перфектно центриране към Сердер Сердеров, който засече от 8-9 метра за 1-0.