Лудогорец надигра израелски гранд

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
20:53, 2 юли 2016, Автор: , Преглеждания:104

Сисиньо

Отборът на Лудогорец надигра с 2-0 Макаби Хайфа в контролна среща, играна в Австрия.

Още в третата минута Клаудио Кешеру стреля много красиво от фаул, но стражът на израелците изби в корнер. Само секунди по-късно Макаби получи дузпа след нарушение на Венци Керчев. Вермут шутира в десния ъгъл, но Борян се намеси прекрасно и изби топката.

В деветата българският шампион откри резултата, след като Върджул Мисиджан центрира от десния фланг и Густаво Кампаняро с хубав изстрел с глава намери мрежата на съперника.

В 32-ата минута Кешеру копна топката в наказателното поле към Андрей Препелица, който овладя добре и разстреля вратаря на Макаби – 2-0. Четири по-късно Рукавиця можеше да намали пасива на израелците, но пропусна сам срещу Борян.

Утре Лудогорец ще изиграе най-престижната си контрола – срещу украинския гигант Динамо Киев.