Мануел Нойер изпрати Германия на полуфинал!

Публикувано в: Германия, Избрано, Италия, Футбол Свят
01:00, 3 юли 2016, Автор: , Преглеждания:50

Нойер

Отборът на Германия спечели „битката на титаните“ срещу Италия, след като се наложи с 6-5 след изпълнение на дузпи над „адзурите“ в очаквания с най-голям интерес четвъртфинал от Евро 2016. Редовното време и продълженията завършиха при 1-1.

Първото полувреме мина с леко териториално надмощие на Бундестима, но като цяло почти липсваха голови положения в първите 40 минути на мача. В 41-ата Тони Кроос опита изстрел извън пеналта, но той бе доста неточен и рикошира в Бастиан Швайнщайгер. След това кълбото се озова в Томас Мюлер, който от десет метра шутира слабо в ръцете на Джиджи Буфон.

120 секунди след това „адзурите“ дадоха своя отговор. Емануеле Джакерини бе изведен великолепно вляво, стигна до аутлинията и центрира остро. Топката стигна до Стефано Стураро, който отправи мощен удар, но Жером Боатенг отклони кълбото в корнер.

Осем минути след почивката Марио Гомес подаде добре към Томас Мюлер на границата на пеналта, а халфът финтира защитник и стреля силно, но Алесандро Флоренци изби пред голлинията.

В 65-ата минута Гомес проби по левия фланг и пусна невероятен пас към Йонас Хектор. Защитникът центрира от аутлинията, получи се рикошет в защитник и кълбото попадна в Месут Йозил, който безпроблемно реализира от 6-7 метра.

Малко след това Гомес бе намерен по магически начин от Кроос в наказателното поле и пробва да преодолее Буфон с техничен удар с пета, но ветеранът показа високата си класа и с върха на пръстите си изби в корнер.

В 77-ата минута Боатенг бе разпънал ръце в наказателното поле и топката го удари по дясната ръка, което принуди Виктор Кашай да посочи бялата точка. Леонардо Бонучи не сбърка при наказателния уд а ар и доведе нещата до 1-1.

В продълженията до гол не се стигна и така победителят трябваше да бъде определен след дузпи. Инсине даде аванс на Италия, но Кроос изравни. Дзадз, който влезе в игра в 120-ата минута, се оказа грешникът за „адзурите“, след като стреля високо над вратата. Мюлер обаче върна жеста и шутира слабо, което не затрудни Буфон. Бардзали отново прати „скуадрата“ напред, а Йозил нацели страничната греда. Пеле също се изложи, стреляйки покрай гредата, а Дракслер бе безкомпромисен- 2-2.

Нойер отрази по великолепен начин удара на Пеле, а Швайнщайгер остави битката нерешена след нескопосан изстрел над вратата. Нервите на Джакерини издържаха – 3-2, след което Хумелс реализира – 3-3. Пароло вкара след удар в центъра на вратата, а Кимих показа самообладание за 4-4. Де Шилио имаше късмет и отбеляза с помощта на горната греда, но Боатенг също не пропусна. Нойер отрази удара на Дармиан, а Хектор бе големият герой за Германия – 6-5.

ГЕРМАНИЯ: Нойер; Хьоведес, Боатенг, Хумелс, Хектор; Кедира (15 Швайнщайгер), Кроос; Кимих, Йозил, Мюлер, Гомес (72 Дракслер)

ИТАЛИЯ: Буфон; Бардзали, Бонучи, Киелини; Флоренци (85 Дармиан), Джакерини, Стураро, Пароло, Де Шилио; Едер, Пеле