Славия напуска Европа след тежка загуба в Полша

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
20:57, 7 юли 2016, Автор: , Преглеждания:39

Заглембе

Отборът на Славия отпадна от Лига Европа, след като допусна тежка загуба с 0-3 при визитата си на Заглембе в реванша от първия предварителен кръг. Първият мач в България бе завършил с успех с 1-0 за „белите“.

Домакините можеха да открият резултата в 14-ата минута, след като Пьонтек получи топката в наказателното поле и стреля силно от 6-7 метра, но Кирев спаси по великолепен начин.

В 20-ата поляците все пак поведоха след гол с глава на бившия играч на Лудогорец Любомир Гулдан, който засече центриране от фаул от десния фланг.

В 64-ата минута защитата на „белите“ отново сбърка и Пьонтек разстреля Кирев от няколко метра с мощен шут. В 81-ата Сергеев не изчисти добре топката с глава и тя се озова а крака на Дамбровски, който вкара от няколко метра за крайното 3-0.

По този начин Славия се завърна в Европа с ранно отпадане, но поне регистрира една победа срещу далеч по-силния си съперник.