ХИК излъга Берое в мач без голови положения

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България
21:03, 21 юли 2016, Автор: , Преглеждания:40

Берое

Отборът на Берое отпадна във втория предварителен кръг на Лига Европа, след като записа загуба с 0-1 при визитата си на ХИК Хелзинки. Първият мач в Стара Загора бе завършил при 1-1.

Пред българите се откри първата възможност в мача, след като в средата на първото полувреме Милисавлевич получи топката от Като на дъгата на пеналта и стреля елегантно, но над вратата.

В 25-ата минута Тайво центрира от корнер, Реджепи стреля с глава и въпреки слабия изстрел, затрудни Макенджиев. Стражът не изби добре и на празна врата японецът Танака откри резултата с удар с глава.

Четири минути преди почивката Пенев центрира прекрасно от левия фланг, Божилов засече с глава, но над напречната греда.

През второто полувреме срещата бе изключително слаба и въпреки че Берое опита натиск, до положения пред финландската врата така и не се стигна.