Лудогорец измъкна равенство от Звезда

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
23:00, 26 юли 2016, Автор: , Преглеждания:125

Лудогорец

Отборът на Лудогорец завърши наравно 2-2 срещу Цървена звезда в среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, играна на „Лудогорец Арена“. Реваншът е след седмица в Белград.

Първото полувреме мина с надмощие на българския първенец, но положенията пред Кахриман в първия половин час бяха изключително малко. В 14-ата минута Марселиньо симулира в наказателното поле и получи жълт картон, който го изважда за реванша в Белград.

В 43-ата минута Джонатан Кафу получи топката от Марселиньо, след което направи страхотен рейд през центъра на защитата на сърбите. Бразилецът финтира двама, мина и вратаря и отбеляза за 1-0.

Второто полувреме започна ужасно за „орлите“, след като Александър Катай бе намерен на десния фланг, напредна сам, преодоля Пластун, след което с диагонален шут реализира за 1-1.

Лудогорец отговори с много опасни изстрели на Саша и Вандерсон, но и при двата случая кълбото мина на сантиметри от страничната греда. В 66-ата минута Канга донесе пълен обрат на „звездашите“ с много красив изстрел от 25 метра, намерил горния ляв ъгъл на Стоянов.

В 76-ата минута Лудогорец успя да изравни, след като Моци изпълни бързо фаул, намирайки Кешеру вляво, а румънският нападател се разписа с удар по земя за крайното 2-2.

Съставът на Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Пластун, Натанаел, Дяков, Саша (75 Кишада), Марселиньо, Лукоки (68 Кешеру), Вандерсон, Кафу