С голове от засада Ботев и Локо завършиха при равенство в Бургас

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Локомотив Пловдив, Футбол България
21:08, 30 юли 2016, Автор: , Преглеждания:45

Иван Стоянов

Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1-1 в дербито на първия кръг на Първа лига, играно на стадион „Лазур“ в Бургас.

Първото положение в мача се откри пред гостите в 12-ата минута. Умарбаев бе изведен зад защитата на Ботев, но от малък ъгъл не успя да преодолее Георгиев. Домакините отговориха с далечен изстрел на Жоао Пауло, но Пиргов успя да спаси.

В края на първото полувреме Крумов центрира отлично от десния фланг, а Марчев изникна зад защитата на съперника и с летящ плонж нанесе удар с глава. Георгиев обаче бе на мястото си и с една ръка изби кълбото.

Малко след почивката защитата на Локо направи детинска грешка, която позволи на Фелипе Бризола да стреля от 12 метра по диагонала, но топката мина покрай дясната греда на Пиргов.

В 62-ата минута Неделев намери отлично Жоао Пауло, който шутира силно към близката греда, но Пиргов изби в корнер. Четири след това Райков стреля от десетина метра, Георгиев отрази удара му, но кълбото попадна в Кики, който с голяма доза късмет отбеляза за 1-0. При гола, обаче, трябваше да бъде вдигната засада на Камбуров, който пречеше на видимостта на Георгиев.

Секунди по-късно Райнов се откъсна сам срещу вратаря на Ботев, но стреля в тялото му. В 72-ата минута Жоао Пауло получи добре в наказателното поле и шутира от движение, но Пиргов отново се намеси решително.

В 75-ата Иван Стоянов остана очи в очи с Пиргов и с техничен изстрел по земя успя да възстанови равенството – 1-1. При подаването към бившия национал обаче имаше засада, останала немаркирана от страничния рефер.

Малко преди края на мача Райнов можеше да донесе победата на Локо, но направи фрапантен пропуск от шест метра, стреляйки силно над вратата.

Ботев: Георгиев, Крум Стоянов (74 Кикарин), Стенио, Терзиев, Панов, Юсеин (74 Чандъров), Бризола, Неделев, Жоао Пауло, Иван Стоянов, Милев (46 Костадин Стоянов)

Локомотив: Пиргов, Горанов, Везалов, Котев, Крумов, Траянов, Райнов, Марчев (87 Суда), Райков (79 Бакалов), Умарбаев (55 Кики), Камбуров