Лудогорец срази Звезда след продължения, Вандерсон изригна с хеттрик

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
00:11, 3 авг 2016, Автор: , Преглеждания:698

Вандерсон

Отборът на Лудогорец се класира за плейофите на Шампионската лига, след като срази с 4-2 след продължения тима на Цървена звезда на „Мала Маракана“. По този начин българският първенец продължава напред с общ резултат от 6-4.

Още в седмата минута Марселиньо стреля от дистанция, но Кахриман успя да избие в корнер. В 14-ата Пластун засече с глава центриране от ъглов удар, но топката не намери целта. В 17-ата сърбите откриха резултата, след като Мичъл Донълд стреля от дистанция, а Владо Стоянов не реагира добре и кълбото влетя в мрежата му,

В 24-ата минута Кафу вкара уникален гол, след като получи кълбото на тча на десния фланг, успя да пробие през целима петима съперници и с бомбен шут от десетина метра препарира Кахриман – 1-1. Пет минути преди почивката Вандерсон бе намерен вляво, овладя топката и с диагонален изстрел изненада сръбския страж – 2-1.

Малко преди почивката Игор Пластун направи два бързи фаула, за които получи жълти картони и бе пратен под душовете от Лука Банти. След края на първата част Канга удари без топка Светльо Дяков и италианският рефер му показа директен червен картон.

В 60-ата минута Катай шутира силно извън наказателното поле, Стоянов изби топката, след което Паломино се намеси много слабо. Кълбото стигна до Уго, а арженският бранител извърши нарушение. Банти даде дузпа, а Ибанес не пропусна – 2-2.

До края двата отбора решиха да не рискуват и редовното време приключи при 2-2.  Още в третата минута на първото продължение Вандерсон бе изведен перфектно от Марселиньо вдясно и технично копна топката над Кахриман – 3-2. Само четири след това Мисиджан остана сам срещу вратаря на Звезда, но стреля в тялото му. Топката се озова във Вандерсон, който от точката на дузпата вкара за 4-2, оформяйки своя хеттрик.

С този успех Лудогорец си осигури минимум участие в групите на Лига Европа, а при победа в плейофа, ще се класира в тези на Шампионската лига.

Съставът на Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Пластун, Натанел, Дяков, Анисе, Марселиньо (101 Саша), Вандерсон, Кафу (70 Мисиджан), Кешеру (46 Паломино)