Верея изненада ЦСКА за дебютния си успех в ППЛ

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
20:58, 6 авг 2016, Автор: , Преглеждания:73

Верея

Отборът на Верея спечели дебютна победа в българския елит, след като се наложи над ЦСКА София с 1-0 като домакин в двубой от втория кръг на ППЛ.

Резултатът бе открит от Сукуна още в 5-ата минута. Французинът овладя топката след центриране на Момчил Цветанов от фаул, мина през трима бранители в червено и с шут по земя от 7-8 метра не остави шанс на Китанов – 1:0.

В 40-ата минута Виана изведе Галчев, който без забавяне пусна към нахлулия на скорост Преслав Йорданов, таранът обаче не уцели вратата от 4-5 метра.

Второто полувреме започна силно за ЦСКА, но удари на Виана и Галчев не намериха делта. В 65-ата минута „червените“ останаха с човек по-малко, след като Сукуна бе спънат от Гълъбов и защитникът получи втори жълт картон.

В 88-ата Диого Виана стреля силно от дистанция, но Колев внимаваше и боксира топката в корнер.

След този успех Верея има четири точки и излезе на второ място в класирането, докато ЦСКА е трети с три пункта.

Верея: Колев, Илиев, Зафиров, Ангелов, Мунин, Слаев, Сукуна (89 Енчев), Елиаш, Цветанов (75 Пашценко), Педро Еуженио, Калоянов

ЦСКА: Китанов, Атанасов, Чорбаджийски, Гълъбов, Недялков, Малинов, Галчев (60 Аясс), Виана, Арсенио (77 Кулма), Десподов (46 Маламов), Пр. Йорданов