Гришо на четвъртфинал в Синсинати след чудесна победа над Вавринка

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
20:13, 18 авг 2016, Автор: , Преглеждания:137

grigor-1
Григор Димитров продължава с победната си серия и се класира за четвъртфиналите на турнира в Синсинати след само 80 минути на корта. След успеха над Фелисиано Лопес снощи, българинът срази и поставения под №2 в схемата Стан Вавринка с 6-4; 6-4.

Българинът сервираше през цялото време на високо ниво и не допусна нито веднъж да загуби подаването си. До края на първата част Григор съумя да удържи темпото и направи брейк за 5-4. В следващия гейм най-добрият ни тенисист реализира третия открил се пред него сетбол за 6-4.

Във втория сет Димитров продължи да диктува развоя на срещата, а Вавринка така и не успя да противодейства на стабилното представяне на българина. Отново един пробив бе достатъчен за хасковлията и с 6-4 той сложи край на мача, подпечатвайки мястото си на четвъртфиналите.

Благодарение на успеха днес Григор си гарантира 180 точки за ранглистата и близо $105 000 от наградния фонд.

В петък българинът ще срещне победителя от двубоя между Жо-Вилфред Цонга и Стив Джонсън.