Лудогорец разгроми Ботев във Враца

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
17:59, 20 сеп 2016, Автор: , Преглеждания:183

Лудогорец

Шампионът Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като надигра с 4-0 като гост тима на Ботев Враца в двубой от 1/16-финалите.

Момчетата на Георги Дерменджиев поведоха в 33-ата минута, след като Лукас Саша се разписа след отбита от вратаря Иван Иванов топка. Бразилецът бе точен от десетина метра с удар по земя. В края на първото полувреме Густаво Кампаняро получи добър пас от Джоди Лукоки, напредна сам и с чудесен изстрел от границата на наказателното поле доведе нещата до 2-0.

Четвърт час след почивката Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер и реши всичко в срещата. В последните секунди на двубоя Илиян Илиев събори Кампаняро в пеналта и реферът даде дузпа. Абел Анисе бе точен от бялата точка и оформи крайното 4-0.

Ето и останалите резултати:

Левски Карлово – Верея 0:2 (0:1 Георги Андонов – дузпа 43′, 0:2 Методи Костов 64′)

Спартак Плевен – Пирин Благоевград 2:3 (0:1 Ндуе Муйеци 48′, 0:2 Венцислав Бенгюзов 60′, 1:2 Крис Гади 64′, 2:2 Иво Иванов – дузпа 79′, 2:3 Даниел Младенов 88′)

Черноморец Балчик – Локомотив Пловдив 2:5 (0:1 Веселин Марчев 11′, 1:1 Попов 37′, 1:2 Димитър Велковски 41′, 1:3 Веселин Марчев 42′, 1:4 Мартин Райнов 68′, 1:5 Осама Рашид 89′, 2:5 Ахмед Хикмет 90′)

Етър – Нефтохимик 4:5 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време – 1:0 Гуидо Абаян 26′, 1:1 Костадин Хазуров 70′)

Ботев Гълъбово – Монтана 2:3 (1:0 Реджеб Халил 40′, 2:0 Реджеб Халил 50′, 2:1 Иван Иванов 59′, 2:2 Петър Атанасов 69′, 2:3 Стивън Петков 74′)