ЦСКА сдаде Купата след резил срещу Локо София

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
18:17, 21 сеп 2016, Автор: , Преглеждания:46

Купа на България

Купата на България ще има нов носител!

Това стана факт, след като втородивизионният Локомотив София 1929 изхвърли носителя на трофея ЦСКА-София от турнира след 2:1.

Двубоят на стадион „Локомотив“ бе наблюдаван от собственика на „червените“ Гриша Ганчев, както и от ръководителите на тима.

ЦСКА продължава да няма победа като гост през новия сезон, и за първенство, и за Купата.

За намиращия се в зоната на изпадащите във Втора лига тим на Локо София, това бе едва втора победа за сезона, и първа от първи кръг на първенството.

Локомотив стартира по-добре на свой терен и използваше всяка възможност за атака. Териториалното преимущество даде бързо резултат и в шестата минута домакините поведоха.

Димитър Георгиев откри резултата, след груба грешка на ЦСКА. Първо Рафаел Перес подаде ужасяващо топката напред и сбърка паса, а след това и Божидар Чорбаджийски не успя да направи нищо, за да спре Георгиев, и той реализира от 12-13 метра.

ЦСКА не успя да направи много в атака в следващите минути, търсейки изравняване.

В 17-та минута Локомотив имаше и претенции за дузпа. Кристиан Малинов посегна към краката на Богомил Христов, и не игра с топката, но Ангел Ангелов не отсъди нищо.

Чак в последните десетина минути на първото полувреме ЦСКА успя да се задържи по-трайно в половината на Локомотив. Това обаче не доведе до нищо, и атаките на „червените“ не намираха завършващ удар.

На почивката Милчо Ангелов и Руи Педро се появиха на местата на Джордан и Лазар Марин.

Второто полувреме бе доста по-интересно и с много повече положения.

ЦСКА натисна сериозно и това даде резултат. Резервата Руи Педро изравни в 54-та минута, след като без много подготовка отправи страхотен удар от дъгата пред наказателното поле на Локо София.

Португалецът изключително раздвижи атаката на „червените“ и бе непрекъсната опасност за Александър Любенов.

ЦСКА обаче не успя да материализира преимуществото си, и в 71-та минута бе наказан.

Богомил Христов отново изведе напред Локо София след страхотна отборна акция. Дани Пеев изведе Мисяк в наказателното поле, той стреля в гредата, след това Йордан Ризов не се полакоми и вместо сам да стреля, намери Христов. Той връхлиташе в пеналта и стреля под плонжа на Китанов за 2:1!

Късметът също бе с Локомотив, и в 75-та минута Руи Педро би в гредата, след като бе изведен от Александър Георгиев перфектно.

В 82-та минута Александър Любенов се справи отлично, след центриране от корнер на Милчо Ангелов, което Рафа Перес засече с глава.

Сериозно меле в 87-та минута доведе до изгонването на Перес, и на капитана на Локо София Дани Пеев.

ЦСКА опита финален натиск, но домакините разбиха ритъма с три смени в добавеното време, и така приключиха всичко в своя полза.

GONG.BG

Ето и останалите резултати

Витоша (Бистрица) – Дунав 2010 (Русе) 1:1 (0:1 Бранимир Костадинов 53′, 1:1 Китан Василев 88′) има продължения

Банско – Созопол 0:1 (Християн Пашов 20′)

Септември (София) – Берое 2-0 (Стара Загора) 2:0  (1:0 Георги Стоичков 42′, 2:0 Петър Тончев 57′)

Розова долина (Казанлък) – Черно море (Варна) 1:2  (0:1 Иван Коконов 20′, 0:2 Валентин Йосков 80′, 1:2 Емил Рачев 85′ (д))

Пирин (Гоце Делчев) – Ботев (Пловдив) 3:6 (1:0 Борислав Хазуров 37′, 1:1 Фелипе Бризола 39′, 1:2 Тодор Неделев 54′ , 1:3 Жоао Пауло 55′, 1:4 Жоао Пауло 63′, 2:4 Борислав Хазуров 65′ (д), 2:5 Тодор Неделев 70′ (д), 2:6 Фелипе Бризола 75′, 3:6 Ибрахим Мехмерски 76′ )