Отборът на СУ – победител в „Купа на купите“ 2016

13:46, 26 сеп 2016, Автор: , Преглеждания:139

14489781_975009352608451_526251561_o
Доростол (Силистра) и Крис (Варна) допълват челната тройка

Почивните дни по случай Деня на Независимостта се превърнаха в двоен празник за тетевенци и гостите на града. Финалният турнир по волейбол за любители „Купата на купите“ беше проведен от 23 до 25 септември в СК „Г. Бенковски“. В него участие взеха 7 отбора – СУ (София), Крис (Варна), Отборко (София), Пълдин (Пловдив), Доростол (Силистра), Изгрев (Ябланица), Сердика Волей (София). Отборът на Тетевен Волей, съставен от юноши, пропусна надпреварата поради краткото време за подготовка от началото на сезона. Въпреки това някои от тях участваха в надпреварата – като част от Крис (Варна).

Първите срещи се проведоха в петък и предопределиха участниците в следващите дни. С две безапелационни победи премина участието на представителите на Софийския университет, притежатели на тазгодишната Купа – с 2:0, съответно над Изгрев (Ябланица) и Доростол (Силистра).

14423995_975026152606771_362507459_o

В съботния ден първо се проведоха 3 срещи – всеки срещу всеки за квота, даваща право на участие в полуфинал №1. Отборко победиха с 2:0 Сердика и Пълдин и по този начин си гарантираха място на финалите. От своя страна Пълдин надделя над Сердика Волей с 2:1 гейма в битката за 5-то място. Тимът на СУ отново имаше категоричен успех – победи софийския Отборко с 3:0, а Доростол (Силистра) също надви безпроблемно Крис (Варна) в полуфинал 2.

Неделята също донесе много волейболни емоции на фенове и играчи. В малкия финал варненци също се поздравиха с успех (3:1) в двубоя с Отборко и се качиха на престижното 3-то място. Отборите на СУ и Силистра допълниха стълбичката след големия финал, завършил с перфектното 3:0 за студентите.