Борусия и Реал със зрелищно реми в Дортмунд

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:50, 27 сеп 2016, Автор: , Преглеждания:43

Борусия

Отборите на Борусия Дортмунд и Реал Мадрид завършиха наравно 2-2 в дербито на група Ф на Шампионската лига, играно на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Още в началото на мача Роналдо опита късмета си от свободен удар, но шутът му бе отразен от Бюрки. Домакините отговориха с изстрел от фаул на Кастро, но Навас също се намеси по великолепен начин. В 12-ата минута Обамеянг със силен удар затрудни Навас, но костариканецът изби. Малко след това Бензема бе изведен сам срешу стража на домакините, но се подхлъзна и пропусна чудесен шанс за гол.

В 17-ата минута гостите успяха да открият резултата чрез Роналдо. След добра атака Хамес намери Бейл вдясно, а уелсецът чукна с пета към Кристиано, който разстреля Бюрки от няколко метра – 1-0. Осем по-късно Дембеле получи пас вдясно, финтира Данило и шутира от десетина метра, но над вратата.

Две минути преди почивката Герейро стреля от свободен удар, а Навас изби лошо топката, която се удари във Варан. Кълбото бе напът да влезе в мрежата, но Обамеянг дотича и вкара за 1-1, за да запише попадението на своята сметка. В добавеното време Роналдо се разписа за втори път, този път с глава, но голът бе отменен правилно заради засада на португалеца.

Шест минути след началото на второто полувреме Обамеянг се отчете с много технично изпълнение от 13 метра, но Навас отрази топката. В 61-ата Роналдо засече с глава центриране от левия фланг, но встрани от целта. В 67-ата Бейл също се отчете с изстрел с глава, но кълбото мина над напречната греда.

Само секунди след това Бензема бе намерен с отлично центриране на задната греда, но от два метра улучи страничната греда, след което топката се удари и в горния стълб. За късмет на Реал обаче кълбото стигна до Варан, който от близко разстояние реализира за 2-1.

Последва силен натиск на домакините и Навас спаси с мъка опасен удар на Мор. В 86-ата минута центриране от дясното крило стигна до резервата Шюрле, който с много мощен шут оформи крайното 2-2.