Лудогорец с пета поредна победа в Първа лига

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:59, 14 окт 2016, Автор: , Преглеждания:154

Лудогорец

Лудогорец записа пета поредна победа в Първа лига, след като надигра с 3-1 като гост тима на Пирин Благоевград в двубой от десетия кръг.

Шампионите откриха резултата още в шестата минута след гол от дузпа на Козмин Моци. Наказателният удар бе даден за нарушение на вратаря Костов срещу Мисиджан.

Още в 15-ата минута „орлетата“ успяха да изравнят след изпълнение на корнер. Станислав Костов отклони с глава на предната греда и Дани Младенов с мощен удар разстреля Стоянов – 1-1.

В средата на първото полувреме Лудогорец върна преднината си след груба грешка на Румен Сандев. След центриране на Натанаел от левия фланг, защитникът на домакините подари топката на Кафу, а бразилецът се разписа с глава за 2-1.

В 58-ата минута Вандерсон можеше да реализира ново попадение след мощна тупалка от точката на дузпата, но Костов изби в корнер. В 76-ата Влади Златинов имаше шанс да изравни след удар от фаул, но Стоянов спаси.

В 79-ата Александър Башлиев си отбеляза автогол, след като загуби топката от Джоди Лукоки, настигна го почти до аутлинията, отне му топката, но я прати в собствената си мрежа.

В 86-ата минута Тони Тасев остана сам срещу Владо Стоянов, но стреля в тялото му.

След победата Лудогорец има 22 точки и е на една от лидера Левски, а Пирин е осми с 13.