Черно море обърна Верея

Публикувано в: Избрано, Футбол България, Черно море
19:30, 14 окт 2016, Автор: , Преглеждания:33

Kuzma

Отборът на Черно море се наложи с 2-1 над Верея като домакин в първия мач от десетия кръг на Първа лига.

Още в четвъртата минута Педро Еуженио стреля опасно извън пеналта, но Коварж изби в корнер. В 12-ата гостите успяха изненадващо да поведат в резултата след изпълнение на ъглов удар. Топката бе пратена към Илия Мунин, който не уцели кълбото при първия си опит, но при втория нанесе красив шут и даде аванс на Верея – 1-0.

В средата на първото полувреме Иван Коконов направи чудесно двойно с Кузма и се озова в чиста позиция вляво, но изстрелът му бе спасен от Караджов. В последните секунди на полувремето Михаил Венков проби добре по лявото крило, а острият му пас бе засечен от капитана на Верея Владимир Зафиров, който изпрати топката в собствената си врата – 1-1.

Само три минути след началото на втората част Уго Секо се промъкна чудесно по дясното крило, заобиколи Владимир Зафиров и върна към дузпата за Марек Кузма, който с прецизен удар дава аванс на своя отбор – 2-1.

След този успех „моряците“ имат 17 точки и се изкачиха на пето място в класирането, докато Верея регистрира четвърта поредна загуба и е на 11-а позиция с 10 пункта.