Челси разпиля шампиона Лестър

16:27, 15 окт 2016, Автор: , Преглеждания:42

Диего Коста

Отборът на Челси разгроми с 3-0 шампиона Лестър в първи мач от осмия кръг на Висшата лига, игран на „Стамфорд Бридж“.

Домакините откриха резултата още в седмата минута чрез Диего Коста. Неманя Матич отклони топката с пета след центриране от корнер, а на задата греда испанският нападател бе оставен сам и реализира без проблеми от 10 метра – 1-0.

В 28-ата минута Давид Луис бе много близо до фамозен гол след изстрел от фаул, но топката попадна в дясната греда на Каспер Шмайхел. В 33-ата Еден Азар се възползва от грешка на защитата на Лестър и се озова сам срещу Шмайхел, финтира го и отбеляза за 2-0.

Десет минути след почивката Виктор Моузес бе изведен сам срещу Шмайхел, но не успя да го преодолее. В 64-ата Давид Луис можеше да си отбележи автогол при едно изчистване, но кълбото се удари в лявата греда.

В 73-ата минута Н’Голо Канте имаше възмонос да вкара трети гол за Челси, но от близка дистанция нацели тялото на падналия на треавата Уес Морган. Седем след това Моузес направи чудесно двойно с Натаниъл Чалоба, след което разстреля Шмайхел за крайното 3-0.

След този успех Челси има 16 точки и се изкачи на пето място, а Лестър е 13-и с осем.