Арсенал нанесе най-тежката еврозагуба на Лудогорец

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
23:41, 19 окт 2016, Автор: , Преглеждания:38

Арсенал

Отборът на Лудогорец претърпя тежка загуба с 0-6 при гостуването си на Арсенал в третия кръг на Група А на Шампионската лига.

Още в десетата минута домакините имаха шанс да поведат чрез Тио Уолкът, който премина през Саша, но вместо да стреля, реши да подава и Паломино изби. Само две по-късно Алексис бе изведен по левия фланг, навлезе в пеналта, финтира Моци и технично прехвърли излезналия неориентирано напред Стоянов – 1-0.

В 19-ата минута Марселиньо изведе чудесно Вандерсон отдясно, а последният стреля силно, но Оспина изби в корнер. В средата на първата част и Кафу получи нелоша възможност, но вратарят на „топчиите“ го затвори и спаси слабия му шут.

В 29-ата минута Окслейд-Чембърлейн напредна отляво, влезе в наказателното поле и потърси с отличен пас Тио Уолкът, но той не успя за сантиметри да засече в мрежата за сигурен гол. Три по-късно Лудогорец бе много близо до изравняването, но шансът му изневери. Мисиджан бе изведен сам срещу Оспина, а вратарят изби кълбото, което попадна пак в холандеца. Фура подаде към Вандерсон, който шутира от дъгата на наказателното поле, но нацели страничната греда.

В 35-ата минута Уолкът отправи мощен удар от десетина метра, но Владо Стоянов отрази в корнер. Седем по-късно Уолкът се разписа със силен шут от дистанция, а Владо Стоянов отново не се намеси по най-добрия начин – 2-0.

В началото на второто полувреме Алекс Окслейд-Чембърлейн се възползва от грешка в наказателното поле на Лудогорец, след центриране на Гибс отляво, и с мощен удар от шест-седем метра направи 3:0. В 56-ата минута Косчелни отне топката пред своето наказателно поле и с дълъг пас намери Йозил, за когото бе лесно да преодолее Владо Стоянов за 4-0.

В 83-ата минута Йозил се възползва от прекрасно центриране на Лукас Перес от левия фланг и с техничен удар доведе нещата до 5-0. Четири по-късно германската звезда оформи своя хеттрик след чудесно воле от десетина метра.

След това поражение Лудогорец е на дъното на групата с една точка, а Арсенал е лидер със седем пункта.

Арсенал – Оспина, Гибс, Мустафи, Косчелни, Бейерин, Коклен, Касорла, Окслейд-Чембърлейн, Йозил (57 Елнени), Уолкът (62 Перес), Санчес (73 Айоби)

Лудогорец – Стоянов, Натанаел, Моци, Паломино, Минев, Дяков, Анисе, Мисиджан (68 Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (79 Лукоки), Кафу