Ботев и Левски с равенство в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Левски, Футбол България
20:29, 30 окт 2016, Автор: , Преглеждания:85

Жоао Пауло

Отборите на Ботев Пловдив и Левски завършиха наравно 1-1 в дербито на 12-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата още в 13-ата секунда, след като Неделев намери вляво Жоао Пауло, който надбяга Сашо Александров и елегантно прехвърли Йоргачевич – 1-0.

В 16-ата Адениджи получи топката от Нар в наказателното поле и стреля мигновено, но улучи страничния стълб. В 24-ата Аниете бе намерен вляво, но от малък ъгъл ударът му бедоста неточен.

В 38-ата минута защитата на Ботев се представи отчайващо при корнер вдясно от вратата на Георги Георгиев. При близката греда Лукин успя да отклони с глава зад гърба си, а топката стигна до Краев във вратарското воле. Юношата на Левски шутира силно от остър ъгъл, Георгиев отрази, но нямаше как да се намеси при добавката на Прохазка – 1-1.

В 63-ата минута грешка на Сашо Александров доведое до много опасна контраатака за Ботев. Меледже тръгна да превзема терена пред себе си, след което пусна вляво за Иван Стоянов. Опитният халф веднага с диагонален пас изведе Тодор Неделев съвсем сам срещу вратаря на Левски. Капитанът на Ботев си поведе леко дълго топката, а Йоргачевич се хвърли смело и парира удара му.