Арсенал излъга Лудогорец с магически гол на Йозил

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
00:43, 2 ное 2016, Автор: , Преглеждания:331

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа трето поредно поражение в група А на Шампионската лига, след като загуби с 2-3 срещу Арсенал на стадион „Васил Левски“.

Гостите имаха шанс да поведат още в осмата минута, в която Йозил бе изведен в наказателното поле, но стреля слабо в ръцете на Борян. В 13-ата домакините успяха да стигнат до гол след статично положение. След изпълнение на фаул от десния фланг топката бе засечен от Кафу, който прати кълбото в долния ляв ъгъл на Оспина – 1-0.

В 15-ата минута Кафу получи отличен пас вдясно, навлезе в пеналта и финтира Гибс, след което подаде остро към Кешеру, който реализира от пет метра за 2-0.

В 20-ата минута „топчиите“ намалиха пасива си, след като Йозил получи пас вляво, стигна до аутлинията и центрира към точката на дузпата, откъдето Джака засече за 1-2. Четири минути преди почивката Рамзи прекрасно сложи топката на главата на Жиру, който изпревари Борян и изравни за 2-2.

Между 63-ата и 65-ата минута Вандерсон на два пъти имаше шанс да върне аванса на Лудогорец след добри контри на домакините, но вратарят Оспина се намеси решително и в двете ситуации. В 88-ата минута Йозил получи прекрасно извеждащо подаване, елиминира Борян, след което финтира двамата централни бранители и вкара за крайното 3-2.

След тази загуба Лудогорец остава на последно място с една точка, а Арсенал е лидер с 10.