Айнтрахт излъга Дортмунд и излезе трети в Германия

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
19:49, 26 ное 2016, Автор: , Преглеждания:34

Айнтрахт

Айнтрахт Франкфурт се изкачи на трето място в Бундеслигата, след като надделя с 2-1 при домакинството си на Борусия Дортмунд в двубой от 12-ия кръг.

Резултатът бе открит в самото начало на второто полувреме, когато унгарският ветеран Шаболч Хущи засече от 13 метра центриране на Тимъти Чандлър, пращайки топката под напречната греда.

В 77-ата минута Усман Дембеле центрира прекрасно от десния фланг и Пиер-Емерик Обамеянг заби топката в мрежата на Храдецки след чудесен удар с глава.

Само 66 секунди по-късно Айнтрахт върна преднината си, след като Хущи подаде към Харис Сеферович, а швейцарският национал шутира много точно от далечна дистанция, матирайки вратаря на Борусия за крайното 2-1.

След този успех Айнтрахт има 24 точки и заема трето място, а „жълто-черните“ са шести с 21.

Борусия М – Хофенхайм 1-1
Кьолн – Аугсбург 0-0
Хамбургер – Вердер 2-2
Инголщад – Волфсбург 1-1