Лудогорец с десети пореден успех и 6 точки аванс пред Левски

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
20:29, 26 ное 2016, Автор: , Преглеждания:113

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа 10-а поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 3-1 при визитата си на Ботев Пловдив в среща от 15-ия кръг.

Първото попадение в срещата реализира Джоди Лукоки още в 3-ата минута. Крилото излезе сам срещу вратаря след груба грешка на Крум Стоянов и с майсторски удар не остави шанс на Георгиев.

Секунди след това Тодор Неделев изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но нападателят стреля право във Владислав Стоянов, който скъси ъгъла и затрудни състезателя на домакините.

В 9-ата минута Неделев отново намери Жоао Пауло, който излезе сам срещу Стоянов и с прецизен удар опъна мрежата зад национала за 1-1.

В 24-ата Жуниор Кишада отправи топовен изстрел, но Георги Георгиев показа класа и спаси.

През втората част двубоят се изнерви доста и головите положения намаляха значително. В 69-ата минута Лукоки получи прекрасно подаване от Дяков, но от малък ъгъл не успя да преодолее Георгиев.

В 71-ата Кампаняро стреля чудесно извън пеналта, а топката рикошира в Юсеин и се превърна в неспасяема за вратаря на Ботев. Осем след това току-що влезлият на терена Клаудио Кешеру оформи крайното 3-1, засичайки подаване на Минев.

След този успех Лудогорец има 40 точки и дръпна с шест пред втория Левски. Ботев е седми с 18.