Лудогорец обърна Левски след силно второ полувреме

Публикувано в: Избрано, Левски, Лудогорец, Футбол България
20:31, 30 ное 2016, Автор: , Преглеждания:388

Лудогорец

Отборът на Лудогорец си осигури комфортна преднина от 9 точки в класирането на Първа лига, след като надигра Левски с 2-1 като домакин в дербито на 16-ия кръг.

Срещата започна отлично за гостите, след като още в шестата минута Козмин Моци се размина с топката и тя се озова в Бабатунде Адениджи. Нигериецът остана сам срещу Владо Стоянов и успя да го изненада с удар в близкия ъгъл на вратаря – 1-0.

В деветата Кафу получи отличен пас вляво и се откъсна сам срещу Боян Йоргачевич, но не нацели кълбото по най-добрия начин. Все пак се получи подаване за Мисиджан, но холандецът пропусна от малък ъгъл.

В средата на първото полувреме Левски стигна до второ попадение след чудесна контра, но Аниете бе в положение на засада и страничният рефер правилно вдигна флага и отмени гола на испанеца.

Втората част започна силно за домакините и в 52-ата минута Кафу нацели напречната греда след удар с глава. Секунди след това Светльо Дяков бе много близо ди изравнителен гол, но изстрелът му с глава бе прекрасно спасен от Йоргачевич.

В 70-ата минута Натанаел сложи топката на главата на Вандерсон, който с много точен удар не остави шанс на стража на гостите – 1-1. В 81-ата Вандерсон се отчете и с асистенция, центрирайки отлично към резервата Марселиньо, а звездата на Лудогорец донесе пълния обрат на своя тим – 2-1.