Челси обърна Сити след страхотно второ полувреме

18:44, 3 дек 2016, Автор: , Преглеждания:36

Челси

Отборът на Челси постигна осмата си последователна победа във Висшата лига, след като спечели при визитата си на Манчестър Сити в голямото дерби от XIV кръг.

Нулевият резултат се запази до последната минута на първото полувреме, когато Хесус Навас центрира прострелно към пеналта, а Гари Кейхил си вкара красив автогол в опита си да изчисти.

Почти всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме. То започна така, както и първото – с добра игра на „гражданите”, които обаче пропуснаха с лека ръка две страхотни възможности.

Първо Серхио Агуеро стреля в обсега на Тибо Куртоа и той спаси, а в 57-ата минута Давид Силва пусна към Хесус Навас, който с прострелно центриране намери непокрития на далечната греда Кевин де Бройне, ала белгиецът направи по-трудното и не улучи празната врата.

В 60-ата минута Франсеск Фабрегас изведе с далечен пас Диего Коща, който още с овладяването на топката елиминира бранител, а после с шут по земя и вратаря, за да изравни – 1:1.

Десет минути след това Вилиан направи обрата пълен. В 70-ата Коща изведе бразилеца зад отбраната на домакините и крилото, с отсечен удар по диагонала, не остави шансове на Клаудио Браво – 2:1.

Крайното 3:1 оформи Еден Азар в последната минута на редовното време, а в даденото 6-минутно продължение нервите на „гражданите” не издържаха.

След победата си Челси се откъсна с 4 точки на върха в класирането пред Манчестър Сити и Ливърпул, но мърсисайдци имат мач по-малко.