Юнайтед подчини Тотнъм с хубав гол на Мхитарян

19:19, 11 дек 2016, Автор: , Преглеждания:41

Мхитарян

Отборът на Манчестър Юнайтед надделя с минималното 1-0 над Тотнъм в дербито на 15-ия кръг на Висшата лига.

Още във втората минута домакините бяха близо до откриване на резултата след хубава атака и добър изстрел на Пол Погба, но Юго Йорис спаси. В 19-ата Кристиан Ериксен се отличи с чудесен шут от фаул, но Давид де Хея отрази топката.

След половин час игра резултатът бе открит от Хенрик Мхитарян. Арменецът получи прекрасно извеждащо подаване от Андер Ерера и разстреля Йорис за 1-0.

В 34-ата минута Ибрахимович имаше възможност да стреля от 12 метра, но прати топката в ръцете на френския страж на Тотнъм. Само секунди след това Хьон-Мин Сон отправи страхотен шут, но де Хея изби в корнер.

Второто полувреме започна по-силно за „шпорите“, които овладяха инициативата, а де Хея се наложи да спасява изстрел на Дембеле. В 63-ата минута Погба с мощен снаряд разтресе напречната греда, а секунди след това французинът пробва за пореден път да отбележи, но Йорис изби.

До края Ериксен имаше шанс да изравни с удар от фаул, но Давид де Хея отново се пропука.

След успеха Юнайтед остава шести с 24 точки, а Тотнъм е пети с 27.