Челси с изравнен рекорд след голов спектакъл

20:03, 31 дек 2016, Автор: , Преглеждания:54

Челси

Съставът на Челси продължава да върви уверено към титлата в Англия, след като надви Стоук с 4-2 на „Стамфорд Бридж“ в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Домакините можеха да открият резултата в 18-ата минута, след като Диего Коща бе намерен вляво на наказателното поле. Испанецът овладя добре и шутира от въздуха, но Лий Грант спаси.

В 33-ата минута Коща се озова сам срещу Грант, но вратарят изби топката, която попадна в Еден Азар.Белгиецът стреля мигновено, но стражът на гостите отрази в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар Челси поведе в резултата. Сеск Фабрегас сложи топката на главата на Гари Кейхил, който с мощен изстрел не остави шанс на Грант – 1-0.

В началото на втората част „грънчарите“ възстановиха равенството. След изпълнение на фаул топката бе пратена към Питър Крауч, който свали с глава за Бруно Мартинс-Инди, а защитникът се разписа от седем метра – 1-1.

В 57-ата минута добра атака на домакините завърши с пас на Азар към Вилиан, който от 12 метра разстреля Грант за 2-1. В 64-ата Стоук изравни за втори път, след като Маме Диуф получи топката вдясно на пеналта и центрира по земя към Крауч, който засече за 2-2.

Само секунди по-ксно Челси успя да поведе за трети път. Вилиан се възползва от асистенция на Фабрегас и от малък ъгъл реализира за 3-2. В 85-ата минута Диего Коща сложи точка на спора, след като вкара от няколко метра със силен шут по диагонала.

Тази победа е 13-а поред за „сините“, които са лидери в подреждането с актив от 49 точки. За Челси това е изравнен рекорд по поредни победи в един сезон във Висшата лига. Стоук е 14-и с 21.

Бърнли – Съндърланд 4-1

Лестър – Уест Хем 1-0

Манчестър Ю – Мидълзбро 2-1

Саутхемптън – Уест Бромич 1-2

Суонси – Борнемут 0-3