Тотнъм разби Уотфорд като гост

18:29, 1 яну 2017, Автор: , Преглеждания:35

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм се изкачи на трето място във Висшата лига, след като разгроми с 4-1 като гост тима на Уотфорд в двубой от 19-ия кръг.

В 27-ата минута Деле Али отправи страховит изстрел от дистанция, но топката попадна в напречната греда. Само секунди след това Киърън Трипиър даде хубав извеждащ пас на Хари Кейн вдясно и нападателят преодоля Гомес от малък ъгъл – 1-0.

В 33-ата Трипиър се отчете с втора асистенция, след като центрира великолепно от десния фланг, а Кейн засече от въздуха за 2-0.

Четири минути преди почивката Юнес Кабул направи детинска грешка в наказателното си поле, а Али открадна топката, за да доведе нещата до 3-0.

В първите секунди на второто полувреме Тотнъм увеличи преднината си на четири гола, след като Али получи подаване от Кейн и реализира от няколко метра – 4-0.

В добавеното време Кабул успя да вкара почетното попадение за „стършелите“, след като се разписа отблизо след изпълнение на фаул.

След този успех Тотнъм има 39 точки и се изкачи на трето място, а Уотфорд е 13-и с 22.