Две дузпи спряха Ливърпул на „Стейдиъм ъф Лайт“

20:04, 2 яну 2017, Автор: , Преглеждания:21

Дефоу

Отборът на Съндърланд измъкна точка от Ливърпул, добирайки се до равенство 2-2 като домакин в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Още в осмата минута гостите можеха да поведат в резултата, но на два пъти Вито Маноне се намеси решително, спасявайки изстрели на Дани Стъридж и Жоржиньо Вайналдуум. В 13-ата домакините отговориха с опасен шут на Джак Родуел, но Симон Миньоле отрази.

В 19-ата минута „мърсисайдци“ стигнаха до гол след слаба игра в защита на Съндърланд. Деян Ловрен нанесе удар след изпълнение на корнер, а топката стигна до Стъридж, който прехвърли Маноне с изстрел с глава – 1-0.

В25-ата Ндонг бе съборен в наказателното поле от Клаван и реферът даде дузпа. Джърмейн Дефоу вкара с точен шут в долния десен ъгъл на Миньоле за 1-1.

След почивката двата тима заихраха по-сигурно и положенията станаха доста по-малко. В 71-ата минута Стъридж направи добро двойно подаване с Лалана, след което отправи удар от малък ъгъл, но Маноне изби в корнер. След изпълнението Пуул отново поведе, след като Садио Мане вкара с лекота от 2-3 метра.

В 83-ата минута „черните котки“ получиха втора дузпа, този път за игра с ръка на Мане. Дефоу отново не сбърка от бялата точка и оформи крайното 2-2.

След това реми Ливърпул остава втори с 44 точки, а Съндърланд е 18-и с 15.

Мидълзбро – Лестър 0-0

Евертън – Саутхемптън 3-0

Манчестър Сити – Бърнли 2-1

Уест Бромич – Хъл Сити 3-1