„Карамелите“ отказаха Сити от титлата след разгром на „Гудисън Парк“

18:35, 15 яну 2017, Автор: , Преглеждания:49

Лукаку

Отборът на Евертън разби кандидата за титлата в Англия Манчестър Сити с разгромното 4-0 на своя „Гудисън Парк“ в мач от 21-ия кръг на Висшата лига.

Срешата започна много динамично и още в 12-ата минута гостите имаха сериозни и основателни претенции за дузпа. Рахийм Стърлинг бе съборен от вратаря Жоел, но Марк Клатънбърг не посочи бялата точка.

В 34-ата минута „карамелите“ успяха да поведат в резултата при първия си точен удар. Дейвис изведе Миралас вдясно, а белгиецът даде чудесен пас по земя към Лукаку, който с мощен шут опъна мрежата – 1-0.

В 38-ата Стърлинг можеше да изравни след страхотен шут от дъгата на пеналта, но топката мина покрай гредата. В последните секунди на първото полувреме Бакари Саня стреля много опасно с глава, но Том Дейвис изчисти пред голлинията.

Почти веднага след почивката Евертън удвои аванса си. Баркли изведе отлично Миралас, а крилото се разписа с прекрасен диагонален изстрел по земя за 2-0.

В 79-ата минута 18-годишният тийнейджър Том Дейвис направи страхотен самостоятелен рейд, след което комбинира с Баркли. Халфът пусна тънък пас към Дейвис и русокосият талант реализира красиво за 3-0.

В последните секунди на двубоя Джак Стоунс направи груба грешка и дебютантът Адемола Луукман разстреля Браво за крайното 4-0.

След този успех момчетата на Роналд Куман имат 33 точки и се бетонираха на седмо място, докато Сити е пети с 42.