Юнайтед и Ливърпул със самоубийствено реми

21:02, 15 яну 2017, Автор: , Преглеждания:33

Ибрахимович

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха наравно 1-1 в голямото дерби на 21-ия кръг на Висшата лига, играно на „Олд Трафорд“.

Домакините първи стигнаха до чисто положение за гол, след като в 19-ата минута Мхитарян изведе много добре Погба, който се справи с Миньоле, но прати топката на сантиметри встрани.

В 28-ата гостите получиха дузпа за игра с ръка на Погба. Милнър беше безпощаден от бялата точка и даде преднина на „мърсисайдци“.

В 33-ата минута Ибрахимович изпълни много силно пряк свободен удар по земя, но Миньоле се намеси много добре и изби. Четири минути преди почивката Ерера изведе много добре Мхитарян, който напредна по левия фланг и стреля, но Миньоле отново отрази кълбото.

В 49-ата минута мърсисайдци организираха много добра атака, която завърши с опасен удар на Ориги. Джоунс обаче подложи глава и топката излезе в ъглов удар.

Няколко минути след това Мхитарян нахлу отдясно и подаде успоредно на голлинията. Марсиал опита да засече с пета, но не уцели топката и така домакините пропуснаха страхотна възможност да изравнят резултата.

В 61-вата минута Фирмино пропусна страхотна възможност да удвои аванса на гостите, след като бе изведен много добре от появилия се секунди преди това Коутиньо. Фирмино стреля от малък ъгъл, но Де Хеа спаси.

В 84-ата натискът на Юнайтед даде резултат и равенството бе възстановено. Фелаини стреля в страничната греда след удар с глава, а топката стигна до Валенсия. Той сложи кълбото на главата на Ибрахимович и шведът не сбърка от пет метра – 1-1.

След това реми Ливърпул е трети с 45 точки, а Юнайтед е шести с 40.