Алексис Санчес върна Арсенал в тройката

17:42, 11 фев 2017, Автор: , Преглеждания:28

Алексис Санчес

Отборът на Арсенал се наложи с 2-0 над Хъл Сити в първия мач от 25-ия кръг на Висшата лига, игран на „Емирейтс“.

„Артилеристите“ стигнаха до гол в 34-ата минута, но попадението не трябваше да бъде зачетено. При едно меле в пеналта на гостите вратарят Якупович опита да избиетопката, а тя се удари в ръката на Санчес и се озова в мрежата, но реферът не наду свирката за фаул – 1-0.

В последната минута домакините организираха чудесна контра, при която Клукас изби с ръка удар с глава на Перес и Марк Клатънбърг посочи бялата точка, показвайки червен картон на халфа на „тигрите“. Санчес стреля точно и оформи крайното 2-0.

Чилиецът вече има 17 попадения във Висшата лига и е начело при голмайсторите.

След успеха Арсенал е с 50 точки и се намира на второ място, докато Хъл е 18-и с 20 пункта.