Барса си върна на Алавес, Видал с тежка травма

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:15, 11 фев 2017, Автор: , Преглеждания:22

Барселона

Отборът на Барселона взе сладък реванш от Алавес за загубата през есента, смазвайки баските с 6-0 като гост в двубой от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Гостите можеха да поведат в 14-ата минута чрез Алейш Видал, но той стреля силно над вратата от 13 метра. В 24-ата домакините организираха чудесна контра, при която Ернандес напред сам по десния фланг, надбяга Люка Дин, но сам срещу тер Щеген не съумя да преодолее вратаря на Барса.

В ответната атака каталунците също бяха близо до гола, след като Андре Гомеш бе изведен сам срещу Пачеко, но шутира в тялото на стража. В 37-ата Барса поведе след чудесна продължителна комбинация, при която Видал бе намерен вдясно и центрира ниско към малкия пеналт, откъдето Суарес засече за 1-0.

Само три минути по-късно падна втори гол във вратата на баските. Домакините наивно загубиха топката, след което Меси изведе Луис Суарес, Пачеко и Карлос Вигарай играха неконцентрирано и подариха топката на Неймар, който отблизо вкара лесно – 2-0.

Между 58-ата и 63-ата минута дойде времето и на Меси, който се разписа след комични изяви на защитата на Алавес. При втората ситуация Лео дори не успя да отбележи, а Руано прати кълбото в мрежата си – 4-0.

В 65-ата Ракитич също записа името си сред голмайсторите след мощна тупалка по диагонала от десетина метра. Три по-късно Неймар стреля технично, а Пачеко изби, но Суарес направи добавка за 6-0..

В 85-ата минута Алейш Видал получи тежка контузия, след като при едно безмислено единоборство на тъча без лошо изритан от Тео Ернандес.

След този успех Барса, макар и временно, излезе начело в класирането с 48 точки, но и три мача повече от Реал Мадрид. Алавес е 12-и с 27.