Анев седми в преследването, Фуркад взе златото

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
18:48, 12 фев 2017, Автор: , Преглеждания:31

Анев

Французинът Мартен Фуркад не даде никакъв шанс на конкуренцията през днешния ден в преследването на 12,5 км на Световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Гермения).

Лидерът в генералното класиране за Световната купа потегли от трета позиция, но сбърка само веднъж при последното си посещение на рубежа и грабна златото в дисциплината. Фуркад премине дистанцията за 30:16.9 минути.

Това е 11-ти златен медал за Мартен Фуркад от световни първенства и общо 60-та победа в стартовете за Световната купа.

Истинска драма се разигра за останалите две отличия при мъжете. Легендарният 43-годишен норвежец Оле Ейнар Бьорндален се движеше на втора позиция почти през цялата последна обиколка, но младокът Йоханес Бьо го застигна малко преди финала.

Талантливият норвежец спечели сребърния медал с цели 3 наказателни обиколки, а великият Оле грабна бронза с една пропусната мишена.

Красимир Анев имаше всички шансове за медал, но сбърка веднъж при последното си посещение на рубежа и завърши на 7-ма позиция в крайното класиране. Владимир Илиев завъртя четири наказателни обиколки и остана 18-ти.

Малшанс за Антон Синапов през днешния ден. Младокът от Чепеларе падна още в самото начало на надпреварата и повреди пушката си. Българинът получи ново оръжие, но допусна три грешки и се отказа от надпреварата.