Лудогорец с болезнено поражение от Копенхаген

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
23:03, 16 фев 2017, Автор: , Преглеждания:83

Анисе

Отборът на Лудогорец записа болезнена загуба с 1-2 срещу Копенхаген в двубой от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на стадион „Васил Левски“ в София. Реваншът е след седмица в Дания.

Срещата започна кошмарно за българския шампион, след като още във втората минута Абел Анисе си отбеляза автогол след центриране от корнер.

Това попадение разстрои играта на разградчани и почти до края на първата част те нямаха положение пред Олсен. Едва в 38-ата минута Мисиджан шутира извън пеналта, но стражът на гостите изби в корнер.

Само 17 секунди след старта на второто полувреме Копенхаген организира бърза атака и Юсеф Туту получи на точката на дузпата, но стреля в дясната греда на Стоянов.

В 52-ата минута датчаните отново се отчетоха с почти същата атака, но разликата бе, че Туту този път намери мрежата с удар по земя – 2-0.

Мъките на Лудогорец продължиха и играта на тима не вървеше. Все пак, в 81-ата минута „орлите“ успяха да намалят пасива си. Марселиньо не успя да засече добре центриране от левия фланг, но топката удари напречната греда, след което Кешеру от метър добави за 1-2.