Берое разгроми Дунав като гост, блестящ дебют за Карачанаков

Публикувано в: Берое, Дунав, Избрано, Футбол България
20:26, 17 фев 2017, Автор: , Преглеждания:35

Антон Карачанаков

Отборът на Берое разби Дунав с 4-0 на „Лудогорец Арена“ в първия двубой от 20-ия кръг на Първа лига.

Срещата започна отлично за гостите и още в третата минута Антон Карачанаков наказа грещка на Атанас Атанасов, за да се озове сам срещу Луков и да отбележи за 1-0.

В 12-ата минута Ндуйе Мойеци си отвори добре пространство в наказателното поле на Берое, след което стреля, но Душан Перниш спаси.

В 58-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Михаил Милчев повали откъсващия се Жуниор Мапуку и реферът му показа червен картон.

След изпълнението на фаула резултът бе удвоен, след като Карачанаков бе точен с техниче изстрел над стената.

60 секунди по-късно Карлос Охене пусна отличен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който бе изведен сам срещу Мартин Луков и с удар под плонжа на вратаря вкара за 3-0.

В 78-ата минута Мапуку се отличи и с асистенция, подавайки отлично към резервата Виле Салмикиви, който вкара лесно за 4-0.

След този успех Берое има 26 точки и се изкачи на седмо място, докато Дунав е шести с 28.