Локо Горна си тръгна с точка от „Герена“

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
21:04, 25 фев 2017, Автор: , Преглеждания:96

Локо

Отборът на Левски продължава да няма победа през 2017-а, след като стигна само до равенство 1-1 срещу Локомотив Горна Оряховица на своя „Георги Аспарухов“ в мач от 21-ия кръг на Първа лига.

Домакините от Левски имаха възможност да поведат в резултата още във 2-рата минута, като Франсис Нар центрира за Аниете, но неговият удар мина близо до вратата. „Сините“ продължиха да бъдат по-активния отбор и в 15-тата минута този път Сукуна пробва късмета си, но Николай Банков се намеси убедително.  Пет минути по-късно неразбирателство в отбраната на Локомотив доведе до нов шанс за Левски, но Аниете и Прохазка не успяха да се възползват.

В 22-рата минута дойде и първата опасност пред вратата на домакините, като Владислав Узунов се измъкна отдясно и стреля, но Йогачевич изби, а при последвалата добавка, топката излезе в аут. Няколко минути след това Джоман от гостите пробва удар от разстояние, но бе далеч от целта. Към края на полувремето силите се изравниха, но липсваха опасни атаки и двата тима се оттеглиха за почивка при 0-0.

Втората част започна ударно за домакините, които поведоха само 60 секунди след съдийския сигнал. Аниете центрира от фаул и Адениджи засече топката в мрежата на Банков. В 52-рано минута Аниете пробва удар, но този път стражът на Локомотив изби в корнер. Шест минути по-късно горнооряховци наказаха „сините“, като след подаване отдясно Кифуети надскочи Яблонски и вкара с глава за 1-1.

Десетина минути преди края на срещата Локомотив имаха възможност да обърнат мача. Новото попълнение Софиен Муса тества Йоргачевич, той изби и топката попадна у Джоман, но и този път вратарят успя да се намеси.

В 85-тата минута домакините реализираха добра атака, но Банков изби в корнер. При последвалото изпълнение се получи разбъркване в наказателното поле и Яблонски стреля, но топката падна на голлинията. До края не се стигна до по-опасни положения и двата отбора си разделиха по точка.

Левски: Боян Йоргачевич, Давид Яблонски, Александър Др. Александров, Веселин Минев, Роман Прохазка, Джереми Де Нойер,  Александър Ем. Александров, Антон Огнянов, Амаду Сукуна, Антонио Аниете, Франсис Нар

Локомотив Г.О.: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Игор Джоман, Любомир Генчев, Николай Христов, Владислав Узунов, Рихави Кифуети