Левски взе точка от Дунав след гол от спорна дузпа

Публикувано в: Дунав, Избрано, Левски, Футбол България
18:08, 28 фев 2017, Автор: , Преглеждания:27

Прохазка

Отборите на Дунав и Левски завършиха наравно 2-2 в първия мач от 22-ия кръг на Първа лига, игран на „Лудогорец Арена“ в Разград.

Домакините откриха резултата още в осмата минута. Самир Аяс подаде на ляво към Бирсент Карагерен, който овладя добре и с мощен удар преодоля Николай Кръстев.

В 36-ата минута резултатът бе изравнен след гол на Антон Огяянов. Ексзвездата на русенци наказа бившия си тим след точен удар с глава, засичайки прекрасно центриране на Веско Минев.

Само четири по-късно Аяс изведе Бранко Костадинов по левия фланг, той надбяга Прохазака и върна назак към малкия пеналт, откъдето Миро Будинов реализира за 2-1.

В 54-ата минута Левски получи спорна дузпа след игра с ръка на Ларин. При ситуацията обаче домакините имаха основателни претенции за фаул на Лукин срещу украинеца. Прохазка бе точен от бялата точка за 2-2.

Левски остава втори в класирането с 45 точки, а Дунав е пети с 32.