Байерн увеличи аванса си пред Ред Бул, Дортмунд разби „аспирините“

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
21:04, 4 мар 2017, Автор: , Преглеждания:33

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Кьолн в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците поведоха в 25-ата минута след мощен шут отблизо на Хави Мартинес. Артуро Видал изработи ситуацията, като задържа топката в игра отдясно и центрира ниско към първата греда. Двама играчи на Кьолн се разминаха, за да може Мартинес от движение да стреля неспасяемо в горния десен ъгъл – 1:0.

Второто полувреме започна с ранен гол за мюнхенци. Томас Мюлер с пас в коридор изведе Хуан Бернат отляво в наказателното поле, а левият бранител изненада стража с премерен шут до близката греда – 2:0. Третият гол дойде в 90-ата минута, когато резервата Франк Рибери с прецизен шут от въздуха сложи точка на спора.

По този начин Байерн събра 56 точки и е на първа позиция с аванс от седем пункта пред втория РБ Лайпциг.

Борусия Дортмунд е на трето място с 43 точки, след като разби Леверкузен с 6-2 като домакин.

Момчетата на Томас Тухел отчаяха „аспирините“ още от самото начало. Усман Дембеле откри в 6-ата минута, а преди да е изминал половин час игра Пиер-Емерик Обамеянг покачи до 2:0.

След паузата Кевин Фоланд върна един гол за Байер, но Обамеянг възстанови преднината от 2 гола в 69-ата минута – 3:1. Вендел намали резултата четвърт час преди края, след което последваха три безответни гола в мрежата на Бернд Лено. Кристиан Пулишич (77′), Андре Шюрле (85′ – дузпа) и Рафаел Герейро (90+2′) окончателно довършиха гостите.