Барса загря за ПСЖ с „петица“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:47, 5 мар 2017, Автор: , Преглеждания:43

Меси

Отборът на Барселона записа шеста поредна победа в Примера дивисион, след като прегази Селта с 5-0 на „Ноу Камп“ в двубой от 26-ия кръг.

Очаквано каталунците започнаха по-силно и в 14-ата минута Лионел Меси се отчете със силен шут, койъо бе спасен от Алварес. Секунди по-късно Неймар бе изведен вдясно и опита да прехвърли стража на гостите, но не уцели вратата.

В 18-ата минута Луис Суарес бе изведен в чиста позиция, но улучи страничната греда. Последва добавка на Меси, но топката отново се удари в левия стълб на Алварес, след което рикошира във вратаря и излезе в корнер.

В 24-ата минута логичното се случи и Барса поведе след страхотен самостоятелен рейд на Меси, който с техничен изстрел прати кълбото в долния десен ъгъл на Алварес.

Пет минути преди почивката Меси се отчете с асистенция към Неймар, който изключително красиво копна топката над вратаря, за да доведе нещата до 2-0.

В 57-ата минута Меси получи пас от Неймар в пеналта, но спирането му се оказа подаване за Иван Ракитич, който вкара от 3 метра за 3-0. При тази ситуация хърватинът бе в засада, но страничният рефер не вдигна флага.

Четири след това Меси бе намерен от Жорди Алба на левия фланг и центрира остро към наказателното поле, където Самуел Юмтити реализира за 4-0.

След още 180 секунди Меси направи рейд по дясното крило, стигна до пеналта и с елегантен удар от 12 метра доведе нещата до 5-0.

По този начин каталунците загряха по най-добрия начин за предстоящия реванш срещу ПСЖ в Шампионската лига. В първия двубой тимът на Луис Енрике загуби с 0-4 като гост.