Феноменална Барселона сътвори чудо на „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
01:09, 9 мар 2017, Автор: , Преглеждания:41

Барселона

Отборът на Барселона се класира изключително драматично за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като смаза с 6-1 на ПСЖ пред пълните трибуни на „Ноу Камп“. Каталунците заличиха пасив от 0-4, превръщайки с е в първия тим, който продължава напред след подобна загуба.

Срещата започна по най-мечтания начин за каталунците, след като още в третата минута Луис Суарес се възползва от грешка в защитата на гостите, изпревари вратаря Трап и отбеляза с глава за 1-0.

След попадението Барса имаше тотално надмощие на терена, но до нови ситуации пред Трап не се стигаше. В 35-ата минта Суарес бе изведен вдясно и стреля диагонално, но в ръцете на германския страж на парижани.

Пет минути преди почивката Андрес Иниеста бе изведен вляво и стигна до аутлинията, откъдето опита центруране, а топката бе нескопосано изчистена от Левен Курзава, който си вкара нелеп автогол – 2-0.

Второто полувреме тръгна още по-зле за ПСЖ след гол от дузпа на Лео Меси. Наказателният удар бе повече от смешен, след като Неймар се спъна в главата на падналия на земята Муние. Реферът Дениз Айтекин даде аут, но помощник съдията му посочи,че има дузпа.

В 52-ата минута гостите намекнаха, че нямат намерение да се дават без бой, след като Кавани засече центриране на Муние, но улучи страничния стълб.

В 62-ата ПСЖ стигна до мечтания гол, след като Курзава свали с глава към точката на дузпата за Кавани, а уругваецът с красиво воле препарира тер Щеген – 1-3. Малко след това Кавани имаше още един шанс, останал очи в очи с тер Щеген, но германецът изби с крак.

В 85-ата минута Анхел ди Мария се откъсна сам срещу тер Щеген, но стреля неточно. Три по-късно Неймар реализира красиво от свободен удар за 4-1. В последната минута Айтекин даде втора спорна дузпа за Барса, след като видя нарушение на Маркиньос срещу Суарес. Неймар реализира от бялата точка за 5-1.

В последните секунди на добавеното време драмата на „Ноу Камп“ достигна връхната си точка, след като Барса стигна до шести гол. Автор на „златното“ попадение стана резервата Серхи Роберто, който засече от въздуха отлично центриране от десния фланг.